Gold-filled 18 inch Paperclip Chain
3125DF18
14/20 Gold-filled 18 inch 2.8mm Drawn Flat Paperclip Chain, Spring Ring Clasp
Gold-filled 18 inch Paperclip Chain
3125DF18
14/20 Gold-filled 18 inch 2.8mm Drawn Flat Paperclip Chain, Spring Ring Clasp
Total:
Loading Pricing...
Specs
| Material | Gold-Filled |
| Nation of Origin | United States |
| Finish | Bright |
| Manufacturing Method | Machine Made |
| Anti Tarnish | No |
| Tariff | 7113.20.2900 |
| Gram Weight | 3.3 |
Description
Shop all gold-filled chain and sterling silver chains here.
Detailed Specs
| Chain Style | Cable & Clip |
| Chain Length | 18 inch |
| Chain Clasp | Spring Ring Clasp |
| Chain Width MM | 2.1mm - 3mm |
| Chain Wire Links | Drawn Wire | Flat Wire |
| Link Thickness Gauge | 25 Gauge |
| Link Thickness MM | .5mm |
| Link Width MM | 2.8mm |
| Link Length MM | 7.2mm |
| Link ID MM | 1.9mm |
Media
×
