Gold-Filled 3mm CZ Post Earring Findings
GF54R
14/20 Gold-filled 3mm CZ Post Earring with 1.4mm Open Ring ID; .74mm/.029” Post. Clutches Not Included.
Gold-Filled 3mm CZ Post Earring Findings
GF54R
14/20 Gold-filled 3mm CZ Post Earring with 1.4mm Open Ring ID; .74mm/.029” Post. Clutches Not Included.
Total:
warning
Earring Pair Warning:
Sold as single pieces, not as pairs.
Sold as single pieces, not as pairs.
Loading Pricing...
Specs
| Material | Gold-Filled |
| Nation of Origin | United States |
| Finish | Gold Plated Over GF |
| Manufacturing Method | Other or Multiple |
| Anti Tarnish | No |
| Tariff | 7113.20.5000 |
| Gram Weight | 0.170097 |
Description
At the Starting Post. Get off to a Great Start with our 14/20 Yellow Gold-Filled Bezel Set CZ Post Earrings. Choose your CZ size for a little sparkle, or a lot. Bezel settings have a premium modern styling that clients love.
Detailed Specs
| Posts & Clutches | |
| Post And Clutches Type | Post with Ring |
| Clutches Included | No |
| Post Thickness MM/Inch | .74mm/ .029" |
| Stone Size | 3mm |
| Post Ornament MM Size | 3mm |
| Size SML | Extra Small |
Media
Other Options in This Style
Compatible With
×
