Gold-Filled 12mm Beaded Hoop Post Earrings
GF93121
CN 14/20 Gold-Filled 12mm Beaded 3/4 Hoop Post Earrings; .74mm/.029” Post. Clutches not included.
Gold-Filled 12mm Beaded Hoop Post Earrings
GF93121
CN 14/20 Gold-Filled 12mm Beaded 3/4 Hoop Post Earrings; .74mm/.029” Post. Clutches not included.
Total:
warning
Earring Pair Warning:
Sold as single pieces, not as pairs.
Sold as single pieces, not as pairs.
Loading Pricing...
Specs
| Material | Gold-Filled |
| Nation of Origin | China |
| Finish | Gold Plated Over GF |
| Manufacturing Method | Machine Made |
| Anti Tarnish | No |
| Tariff | 7113.20.5000 |
| Gram Weight | 0.3 |
Description
Detailed Specs
| Posts & Clutches | |
| Post And Clutches Type | Post |
| Clutches Included | No |
| Post Thickness MM/Inch | .74mm/ .029" |
| Hoops | |
| Hoop Type | Post |
| Hoop Shape | Round Circle |
| Hoop Size | 10mm - 12mm |
| Hoops Approx MM | 12mm |
Media
Other Options in This Style
Compatible With
×
