Gold-Filled 12mm Hoop Post Earrings
GF9312
14/20 Gold-filled 12mm 3/4 Hoop Post Earrings, 1.3mm Hoop Tube Width; .74mm/.029” Post, Clutches not included
Gold-Filled 12mm Hoop Post Earrings
GF9312
14/20 Gold-filled 12mm 3/4 Hoop Post Earrings, 1.3mm Hoop Tube Width; .74mm/.029” Post, Clutches not included
Total:
warning
Earring Pair Warning:
Sold as single pieces, not as pairs.
Sold as single pieces, not as pairs.
Loading Pricing...
Specs
| Material | Gold-Filled |
| Nation of Origin | China |
| Finish | Gold Plated Over GF |
| Manufacturing Method | Other or Multiple |
| Anti Tarnish | No |
| Tariff | 7113.20.5000 |
| Gram Weight | 0.340194 |
Description
Detailed Specs
| Posts & Clutches | |
| Post And Clutches Type | Post |
| Clutches Included | No |
| Post Thickness MM/Inch | .74mm/ .029" |
| Hoops | |
| Hoop Type | Post |
| Hoop Shape | Round Circle |
| Hoop Size | 10mm - 12mm |
| Hoops Approx MM | 12mm |
Media
Other Options in This Style
Compatible With
×
