Gold-Filled 18 inch Round Box Chain Necklace
3ABX1518
14/20 Gold-filled 18 inch 2.5mm Round Box Chain with Lobster Claw Clasp. Limited quantity available! Will not be restocked.
Gold-Filled 18 inch Round Box Chain Necklace
3ABX1518
14/20 Gold-filled 18 inch 2.5mm Round Box Chain with Lobster Claw Clasp. Limited quantity available! Will not be restocked.
Total:
Loading Pricing...
Specs
| Material | Gold-Filled |
| Nation of Origin | Italy |
| Finish | Gold Plated Over GF |
| Manufacturing Method | Machine Made |
| Anti Tarnish | No |
| Tariff | 7113.20.2900 |
| Gram Weight | 12.37 |
Description
Detailed Specs
| Chain Style | Box & Snake |
| Chain Length | 18 inch |
| Chain Clasp | Lobster Clasp |
| Chain Width MM | 2.1mm - 3mm |
| Chain Wire Links | Round Wire |
| Link Thickness Gauge | 22 Gauge |
| Link Thickness MM | .6mm |
| Link Width MM | 2.5mm |
| Link Length MM | 2.4mm |
Media
×
